Maria Bugajska Kondrad

Prace tego autora

AKTY W NIEJ 2018,3
AKTY W NIEJ 2018,3
2900 pln
Nieustannie
Nieustannie
2900 pln
Do-tkliwość 3
Do-tkliwość 3
2900 pln
Przeistoczenie
Przeistoczenie
2500 pln

Maria Bugajska Kondrad

Mówi o sobie, że jest Nysanoczanką, ponieważ urodziła się w Nysie, a jej miastem rodzinnym okazał się Sanok. Jest to wynik historii przesiedleńczej XX w, która dotknęła jej rodzinę oraz, ostatecznie, bardzo wpłynęła na rozwój osobisty i artystyczny malarki. Malarki, rzeźbiarki, graficzki, edukatorki, instruktorki kulturalno-oświatowej z dyplomem CAK, animatorki kultury, reżyserki, scenografki. Wykładowczyni rzeźby i rozwoju kreatywności na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Mamy.

Jako rzemieślniczka po UL we Wzdowie lubi eksperymentować z różnymi technikami rzemieślniczymi, do których osobiście zalicza nawet grafikę komputerową.

Jednak to malarstwo pozwala na idealny relaks w procesie tworzenia. Ograniczenie barwne do czerni w wielu pracach artystki jest w dużej części powiązane z jej fascynacją tematem światła i zjawisk optycznych. Pozwala także na pełnię skupienia i rozmowę z powstającym obrazem.

Jako czterokrotna stypendystka Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, z wyróżnieniem obroniła tytuł magistra sztuki w 2018r. na Wydziale Sztuki UR, pod kierunkiem prof. Antoniego Nikla.

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej prace autorskie znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.