Łukasz Wodyński

Prace tego autora

EXZYSTENCJE 3
EXZYSTENCJE 3
1200 pln
Studium postaci 2
Studium postaci 2
500 pln
HUMAN LIGHT 3
HUMAN LIGHT 3
9000 pln
HUMAN LIGHT 2
HUMAN LIGHT 2
9000 pln
Damned
Damned
800 pln
HUMAN LIGHT
HUMAN LIGHT
9000 pln
Widmo wojny
Widmo wojny
600 pln
z cyklu
z cyklu "MONUMENTY"
3500 pln
EXZYSTENCJE 2
EXZYSTENCJE 2
1200 pln
szkic do cyklu
szkic do cyklu "Human Light" 2
600 pln
szkic do cyklu
szkic do cyklu "Human Light"
600 pln

Łukasz Wodyński

Polski artysta wizualny. Wywodzi się z rodu o silnych korzeniach artystycznych, w którym szczególnie zaznaczyli się:
Józef Wodyński (1884 - 1947) - polski scenograf i malarz, uczeń J. Stanisławskiego, J. Fałata, Jan Wodyński (1903 - 1988) - polski malarz kapista, uczeń W. Weissa

W 2005 r. Łukasz Wodyński obronił dyplom Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy na kierunku grafiki. W 2010 r. obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Piotra Klugowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA w Toruniu.

W swojej pracy artysta wykorzystuje zarówno klasyczne techniki rysunkowe i malarskie jak i techniki multimedialne oraz performance. Jego twórczość jest wielowarstwowa. Przede wszystkim skupia się wokół tematu człowieka i związanego z nim głębokiego podłoża egzystencjalnego, emocjonalnego i duchowego. Dotyka także problemów ponowoczesnego świata uzmysławiając skalę wyzwań, z jakimi przyszło mu się mierzyć.

Jego prace były prezentowane min. w CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ w Toruniu, CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI w Warszawie, CK TEATR w Grudziądzu, Galeria Zadra w Warszawie, METRO: AURA LIEU A w Paryżu, ANAGMA GALLERY w Walencji i innych.

Współpracował min. z artystami:
Waldemar Knade (WOJCIECH KILAR) / Calvin Weston (JOHN ZORN / ORNETTE COLEMAN) / Jarosław Pijarowski / Yach Paszkiewicz / Xavier Bayle / Tim Sanford / Jorgos Skolias / Sławomir Ciesielski (REPUBLIKA) / Rafał Iwański / Bogusław Raatz