Anna Maria Rusinek

Prace tego autora

Kopalnia Ziemowit
Kopalnia Ziemowit
praca sprzedana
Żółte kwiaty
Żółte kwiaty
4420 pln
Nad rozlewiskiem
Nad rozlewiskiem
4420 pln
Mewy
Mewy
4550 pln
Nad rzeką
Nad rzeką
4420 pln
Nad jeziorem
Nad jeziorem
2600 pln
Żółte tulipany
Żółte tulipany
2100 pln

Anna Maria Rusinek - ur.1977. W 2003 ukończyła Akademię Pedagogiczną na wydziale malarstwa Instytutu Sztuki w Krakowie pod kierunkiem prof. Stanisława Sobolewskiego.
Pierwsze obrazy, które publicznie zaprezentowała na indywidualnej wystawie to właśnie praca dyplomowa- pejzaże śląskie. Wystawa odbyła się w krakowskiej Galerii Szalom i nosiła tytuł "Zaklęte rewiry." Prezentacja prac odbiła się szerokim echem w środowisku krakowskim, pojawiło się wiele artykułów w prasie krakowskiej. W następnych latach artystka zajęła się aktem ukazanym na tle pejzażu. To co charakterystyczne u malarki to powroty do przeszłości, nie tylko w sferze intelektualnej czy formalnej, ale przede wszystkim powroty do rzetelnej pracy technologicznej. Postać kobiety jest tu tylko pretekstem, żeby po mistrzowsku rozstrzygać dwuwymiarową płaszczyznę, a ponadto uczynić kompozycje figuralne  nośnikiem idei.
 Od 2007 do 2010 mieszkając w Rzeszowie prowadzi własną działalność, jest to Autorska Galeria i otwarta pracownia rysunku i malarstwa, gdzie prowadzi zajęcia dla absolwentów na wyższe studia artystyczne.
W 2010 dostaje propozycję namalowania obrazu "Paderewski", który staje się wizytówką koncertów związanych z kompozytorem w operze wiedeńskiej (aktualnie obraz  znajduje się w Instytucie im. Ignacego  Paderewskiego  w Paryżu).
W tymże też roku artystka wraca na Śląsk  i w swoich najnowszych obrazach  pokazuje kobiety grające na instrumentach muzycznych np. na tle starych dworców i familoków, cykl monochromatycznych niejednokrotnie abstrakcyjnych ptaków, martwe natury, portrety na zamówienie oraz pejzaże malowane  przez artystkę na licznych plenerach, ponieważ bierze aktywny  udział w lokalnych plenerach,  a później w wystawach zbiorowych . Co roku odbywają się też co najmniej dwie wystawy indywidualne Anny Marii przyjmowane z dużym entuzjazmem publiczności i szeroko opisywane w prasie.
W 2013 roku jej obraz "Lilies" reprezentuje Polskę na międzynarodowej wystawie w Londynie "Passion for Freedom''.
Aktualnie w swojej pracowni w Imielinie, oprócz tego, że tworzy ( zarówno drobne formy malarskie, jak i duże płaszczyzny figuralne) to nadal z powodzeniem prowadzi swoją działalność pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W 2013 roku wydaje wspólnie ze znaną poetką Ewą Parmą książkę pt; "Kobiety i ważki", gdzie obrazy (ilustracje w książce) były inspiracją do napisania przez poetkę  wierszy. Rok później powstaje drugi projekt. Tym razem są to rysunki Anny Marii do tomiku poezji Ewy pt: "Przysiółek zwany czułością". Od grudnia 2014 roku jest członkiem ZPAP, Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Łódzkiego.
W 2015 roku mają miejsce cztery indywidualne wystawy artystki między innymi w dwóch prestiżowych obiektach; w Centrum Kultury Śląskiej w Pałacu w Nakle Śląskim i w Muzeum w Krnovie w Czechach.
Do dzisiaj artystka miała 18 wystaw indywidualnych , brała udział w 20 wystawach zbiorowych i 16 plenerach malarskich.Osiągnięcia:

  
 
 • 1998- zajęcie I-ego miejsca w Ogólnopolskim  Biennale Rzeźby w Zakopanem 
 
 • 2007/2010- prowadzenie Autorskiej Galerii  i Otwartej pracowni rysunku i malarstwa w Rzeszowie
 
 • 2010- obraz namalowany na zamówienie pt; "Ignacy Paderewski", znajduję się w Paryżu, w 
 Instytucie im . Ignacego Paderewskiego
 
 • 2013- wydanie książki "Kobiety i ważki" z poetką Ewą Parmą
 • 2013- obraz ''Pocałunek'' dołączył do kolekcji sztuki w Muzeum Literatury w Warszawie
 
 • 2014- rysunki do tomiku poezji " Przysiółek zwany czułością" Ewy Parmy 2014- obraz ''Płonące irysy'' dołączył do kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej, w Muzeum Ziemi Prudnickiej
 • 2015- autorska biżuteria z fragmentami obrazów
 • 2015- artykuł w prestiżowym kwartalniku ''Artysta i Sztuka''
 • 2015- rysunki do tomiku poezji '' Lot nad miastem'' Anny Musz
 
 • 2010 /2016, prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży